Поширені запитання

Тут ви знайдете відповіді на найпоширеніші запитання щодо участі в програмі Medevac Ukraine. Якщо ви не знайшли потрібну інформацію, будь ласка, зв’яжіться з нами.

Поширені запитання

Чи є перелік країн, до яких найчастіше потрапляють наші пацієнти?

Найчастіше українських пацієнтів приймають у клініках Німеччини, Норвегії, Нідерландів, Данії, Франції, Швеції, Австрії, Латвії.

Хто оплачує лікування українських пацієнтів за кордоном в межах цієї програми?

Медичні послуги для громадян України, які їдуть на лікування за кордон, надаються в рамках тимчасового захисту (Директива Ради 2001/55/ЄС від 20 липня 2001 року). Тобто, на підставі тих соціальних гарантій, якими наразі користуються українці, які виїхали на проживання до країн ЄС після 24 лютого 2022 року. Інакше кажучи, за лікування громадян України платить держава в «обличчі» органів соціального захисту. Пацієнти, які приїжджають в країну, де будуть проходити лікування, стають на облік в міграційній службі, отримують документ «про тимчасовий захист» і відповідно до нього — усі наступні гарантії, які діють для резидентів країни, серед яких і медична допомога.

Чи може надійти відмова пацієнту в участі у програмі?

Так, це можливо, у двох випадках. Перший – якщо транспортування пацієнта є ризикованим і загрожує його життю. Другий випадок – якщо Координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації (ERCC) не отримає пропозицій від іноземних лікарень щодо можливостей лікування для пацієнта.

Як відбувається пошук клінік за кордоном?

Міністерство охорони здоров’я України через спеціальну електронну систему робить запит, який отримують європейські країни. Країни розглядають запит, консультуються з клініками та приймають рішення про можливість прийняти пацієнта на лікування.

А чи існує черга на участь у програмі медичної евакуації?

Черги на участь у програмі не існує, адже усі заявки від пацієнтів обробляються одразу після надходження до Координаційного центру Medevac Ukraine.

Хто оплачує транспортування пацієнтів до іноземних клінік?

Транспортування безоплатне. В Україні пацієнта транспортує екстрена медична допомога, а за межами України партнери з європейських країн за підтримки Європейської комісії.

Участь у програмі доступна лише для пацієнтів, які знаходяться у тяжкому стані?

Медична евакуація для проходження подальшого лікування за кордоном доступна для всіх пацієнтів, які відповідають критеріям програми.

Скільки часу триває лікування за кордоном?

Тривалість лікування залежить від багатьох факторів: складності поранення, кількості запланованих оперативних втручань, наявності ускладнень та супутніх захворювань.

Чи може з пацієнтом поїхати ще хтось для супроводу?

Одна супроводжуюча особа може бути транспортована з пацієнтом. Проте варто враховувати, чи дозволено супроводжуючій особі перетинати кордон.