Ворожа міна поцілила дуже близько до позицій, де стояв Володимир. «Був обстріл і міна влучила в дерево, від цього осколки зверху полетіли вниз. Мені перерізали дві ноги. Були відкриті переломи, але добре, що не були пошкоджені судини».

Володимир Синовіцький
Військовослужбовець ЗСУ

Від лінії фронту до шляху відновлення: історія лікування за кордоном ветерана війни.

Володимир — один із ветеранів війни, якого до «мирного життя» повернуло важке поранення. Чоловік отримав відкриті переломи обох ніг. Ворожа міна поцілила дуже близько до позицій,  де стояв Володимир. Крім нього тоді ще двоє осіб з групи отримали поранення.

«Був обстріл, і міна влучила в дерево, від цього осколки зверху полетіли вниз. Мені перерізали дві ноги. Були відкриті переломи, але добре, що не були пошкоджені судини», — розповідає Володимир.

З місця поранення Володимира виносили складно. Позиції військових розташовувались на річці, тож евакуація тривала майже увесь день. Спершу побратими несли Володимира 2 км на руках, потім ще три години була складна дорога до лікарні у Краматорськ.  

«У Краматорську мені надали першу медичну допомогу і потім перевезли в Дніпро. Там провели операцію і перевезли у Львів. Мені потрібно було міняти два суглоби, але через близькість місця поранення до кістки звичайні суглоби мені поставити не могли, потрібно було розробляти індивідуальні під мої ноги. Це могли зробити лише за кордоном», — каже військовий.

Тож Володимира подали на програму Medevac, в межах якої європейські клініки беруть на лікування українців. Бійцю зголосились допомогти в лікарні Будапешту. Основних операцій за кордоном було три: спочатку зняли АЗФ з ніг, потім поставили пластину в ногу і зрештою — замінили суглоби. Все лікування відбувалось поетапно, і в підсумку за кордоном боєць пробув майже рік. Після повернення додому він поступово, крок за кроком, повертається до ходіння на своїх ногах.

Заявка на лікування

 Отримайте доступ до лікування в іноземних клініках за програмою Medevac Ukraine. Ваше здоров’я — наша спільна мета!

Інші історії

Усі історії
Олексій Чиж та Іван Пепеляшко
Військові льотчики

«Ми були в одному екіпажі. Як впали, так і були весь час разом (сміється). Навіть коли перебували в полоні, наші ліжка стояли поруч. Але під час розподілу на лікування Олексія відправили до Німеччини, а мене — до Норвегії. Ось це була справжня трагедія — цілих 9 місяців не бачитися.

Роман Олексів
Постраждалий під час ракетного удару по Вінниці

«Ще коли він тільки лежав у лікарні перебинтований, я йому казав — так не буде завжди. Пройде якийсь період, ми кудись поїдемо, побачимо щось нове», — розповідає тато про те, як налаштовував дитину на довгу боротьбу.